Rodzaj palu rubowego jest jednym z parametris, o kyro najbardziej pytani nas i fachowcy zajmujący się fundamentami rubowymi. Osoby planujące buudowa tarasu lub inna konstrukcja na fundamencie wkrękanym zadają nam pytanie: "jaki rodzáj pali srubowych várky"?

Rodzaj palu rubowego

Pal srubowy U typu

Najpopularniejszym typem jest pal rusuowy. Sam kształt liter U na szczycie tyczki pozwala na zrozuminie sposobu jej użycia. Po zainstalowaniu konstrukcji ze specjalnym profilem łatwo jest wykonać solidny drut.

Jeśli go nie dostałeś, możesz zmienić go w linię prostą, a struktura jest ciaśniejsza. Kierunek można zmienić podczas instalacji, obracając konstrukcję do jednego lub drugiego „ucha” za pomocą dwóch wkrętów do drewna.

Dzięki ramie w kształcie litery U możesz łatwo przymocować ramę na dwa sposoby:

Mocowanie do jednej platki profilowej U za za 2 sruby. Ta metoda jest wyższa dla twardszego drewna oraz w przypadku września taśmy produkcyjnej woodno. W przypadku września tej metody do wykonania ram wykonanych z bardziej miękkiego i podatnego na pożar drewna istnie risko, że wzczaminie z czasem nie szączem zażeża.

Klasyczny péhod polega na przeprowadzeniu szpilki gwintowanej przez obie płytki profilowe. Taki montazh trwa djaerje, ale jest wyższy niobliwady i tālily.

Wadą pala typu U jest ogranizona serokość wspomagaj konstrukcję. Oczywiście możesz to rozpocząć od wycięcia jednej blachy profilowej. Ważne jest również dokładne wyregulowanie wysokości tego typu śruby palowej, ponieważ późniejsza zmiana nie będzie możliwa.

Pal srubowy F typu

Rodzaj pala rubowego z okrągłym, płaskim wierzchołkiem. W której części pala znajduje się średnica 12 mm do wkręcenia szpilki gwintowanej.

Typ F nie musi być idealnie prosty. Przed wzniesieniem konstrukcije pałydny wyrównać vyśkości za przemyśl szpilki gwintowanej, podkładki i wartości.

Wadą pala typu F jest to, że trzeba iść skrętem w precision, ciągłą linią. Może być przeznaczony dla osob mniej budujących w budownictwie, ale tylko dlatego, że blady typ F są wybirane przez profesjonalistów, zorientowanych na precyzyjnej.

Pal rusbowy M typu

Typ pala M można rozpoznać po sześciokątnej płytce na szczycie pala. W porównaniu do palami typu U i F, jest znacznie większy, bardziej szorstki niż ten sam dół. Dlatego wkręty fundamentowe typu M znajdują zastosowanie tam, gdzie występują większe obciążenia w konstrukcjach: w jacuzzi, wannach, małych domkach i innych obiektach.

Śruby typu M posiadają otwór o średnicy 12 mm do wkręcenia długiego gwintu. Podobnie w przypadku typu F wysokość można regulować za pomocą podpórek i wartości po wkręceniu jej w podłoże przed zamontowaniem konstrukcji. Konstrukcję można również zamontować pod kątem na wkręt typu M z otworami bocznymi w płycie prostokątnej.

Fundament rubowy typu M Pro ma szorstką ściankę, dzięki czemu jest znacznie trwalszy.

Minus - pali tych nie da się wkręcić bez specjalnego sprzętu instalacyjnego.