Najlepszy wybór, gdy zachodzi potrzeba szybkiej i czystej instalacji fundamentu

Pale śrubowe są stosowane przez wielu właścicieli nieruchomości jako prosty i efektywny sposób instalowania fundamentów. Fundament gwintowany działa tak samo jak fundament betonowy, ale jednocześnie znacznie je wyprzedza charakterystyką zastosowania. Dzięki palom śrubowym można szybko i łatwo zainstalować solidny fundament i od razu rozpocząć budowę.

Pale śrubowe – idealne rozwiązanie dla działek, tarasów zewnętrznych, domków letniskowych, szklarni, wolier, garaży, wiat samochodowych lub innych konstrukcji, takich jak maszty flagowe, ogrodzenia tymczasowe lub płoty. Oferujemy pale śrubowe różnych rodzajów i wymiarów tak, by spełniły wymogi projektu dowolnego budynku w dowolnym miejscu. Niezależnie od tego, czy podłoże jest miękkie czy twarde, pale śrubowe są w pełni funkcjonalne i gotowe do użycia, dzięki czemu nie trzeba tracić czasu na naprawianie gruntu ani czekać na związanie betonu.

Pale śrubowe skutecznie zastępują betonowe słupy i pomosty. Dzięki fundamentom śrubowym można zainstalować bezbłędną konstrukcję lub małą budowlę. Zanim więc zabiorą się Państwo za betonowanie, warto się skonsultować z ekspertami „BezBetonu“, a my zaproponujemy optymalne rozwiązanie dla Państwa projektu w zakresie fundamentu – bez kłopotów, bałaganu i długotrwałego betonowania.

Zaoszczędź swój czas, pieniądze i wysiłek dzięki ekspertom „BezBetonu“!

Dlaczego warto wybrać pale śrubowe?

 

Jednym z najważniejszych elementów w planowaniu udanego projektu budowlanego jest fundament. Z tego powodu wiele osób wybiera pale śrubowe. Co prawda, wiele osób pracujących w budownictwie wie o nich, ale niewiele z nich dostrzega zalety fundamentów śrubowych.

Nie ma potrzeby kopania, nie ma potrzeby dodatkowego sprzątania terenu

Istnieją różne sposoby instalowania fundamentów, ale na przykład w przypadku fundamentu betonowego należy wziąć pod uwagę konieczność wykonania dodatkowych prac, takich jak wiercenie i kształtowanie podłoża oraz zagospodarowanie terenu po położeniu betonu. Wynajęcie specjalistycznego sprzętu i maszyn, robocizna – wszystko to wiąże się z dodatkowymi kosztami. Stosowanie pali spiralnych pozwala uniknąć wielu z tych kosztów. Podczas instalowania pali spiralnych nie ma potrzeby kopania gruntu, a praca przebiega znacznie sprawniej. A kiedy fundamenty są już posadowione, nie trzeba się martwić o ochronę środowiska – pale śrubowe nie pozostawiają po sobie żadnych śladów.

Fundamenty można montować o każdej porze roku

Jedną z głównych zalet montażu fundamentu śrubowego lub podstawy tarasu na fundamencie śrubowym jest to, że można przystąpić do prac budowlanych jeszcze tego samego dnia bez czekania, inaczej niż w przypadku fundamentów betonowych, zwłaszcza o zimnych porach roku, kiedy czas wiązania jest szczególnie wydłużony i konieczne jest przedłużenie planowania projektu. 

Jeżeli projekt jest nieduży, pale śrubowe można montować za pomocą narzędzia ręcznego lub przystawki do wkrętarki. Jednak w przypadku większych projektów i instalacji fundamentów śrubowych przy użyciu specjalnego sprzętu do wbijania pali, rezultat można osiągnąć w ciągu kilku godzin lub pół dnia. 

Nadaje się do dowolnego gruntu

Niekiedy prawidłowa instalacja fundamentu projektu wymaga zakotwienia w gruncie – jest to kolejny szczegół konstrukcyjny, który wymaga poniesienia dodatkowych kosztów. Dzięki palom śrubowym można zapomnieć o tej dodatkowej pracy – pale można wbić w niemal każdy grunt, co czyni projekt bardziej opłacalnym.

To oczywiste – opłaca się wybierać pale śrubowe. Unikną Państwo ciężkiej pracy fizycznej, bałaganu, utwardzania gruntu, a projekt zostanie zrealizowany w sposób nieskomplikowany, nawet przy niskich temperaturach. Fundament śrubowy to zdecydowana oszczędność czasu i pieniędzy.