Jednym z najważniejszych elementów w planowaniu udanego projektu budowlanego jest fundament. Do jego instalacji wiele osób wybiera pale śrubowe. To prawda, że specjaliści budowlani wiedzą o nich bardzo dużo, ale przeciętny konsument często nie jest dostatecznie poinformowany z zaletami takich fundamentów. Oto trzy powody, dla których warto wybrać pale śrubowe.

Powód 1: nie ma potrzeby kopania, nie ma potrzeby dodatkowego sprzątania środowiska

Istnieją różne sposoby montażu fundamentu. Na przykład przy betonowaniu należy uwzględnić dodatkowe prace, takie jak wiercenie i kształtowanie gleby. A po zabetonowaniu – uprzątnienie terenu. Wynajęcie specjalistycznego sprzętu i maszyn, robocizna – wszystko to wiąże się z dodatkowymi kosztami. Stosowanie pali śrubowych pozwala uniknąć wielu z tych kosztów. Podczas instalowania pali śrubowych nie ma potrzeby kopania gruntu, a praca przebiega znacznie sprawniej. A kiedy fundament jest już posadowiony, nie trzeba się martwić o sprzątanie środowiska. Pale śrubowe nie pozostawiają po sobie żadnych śladów.

Powód 2: fundament można instalować o każdej porze roku

Jedną z głównych zalet montażu fundamentu śrubowego lub podstawy tarasu na fundamencie śrubowym jest to, że można przystąpić do prac budowlanych jeszcze tego samego dnia, bez konieczności czekania na cokolwiek. Inaczej niż w przypadku fundamentów betonowych. Zwłaszcza w zimnych porach roku, kiedy czas wiązania jest szczególnie wydłużony i konieczne jest wydłużenie planowania projektu.

W przypadku małych projektów pale śrubowe można montować za pomocą narzędzia ręcznego lub przystawki do wkrętarki. Jednak w przypadku większych projektów i instalacji fundamentów śrubowych przy użyciu specjalnego sprzętu do wbijania pali, rezultat można osiągnąć w ciągu kilku godzin lub przez pół dnia.

Powód 3: Odpowiedni dla dowolnej gleby

Niekiedy prawidłowa instalacja fundamentu projektowego wymaga zakotwienia w gruncie – jest to kolejny szczegół konstrukcyjny, który wymaga poniesienia dodatkowych kosztów. Stosując pale śrubowe, można zapomnieć o tej dodatkowej pracy. Pale można wkręcić w niemal każdy grunt, co czyni projekt bardziej opłacalnym.

Oczywiste więc jest, dlaczego warto wybrać pale śrubowe. Uniknie się przy tym ciężkiej pracy fizycznej, bałaganu, naprawiania gleby, a projekt będzie łatwy do wykonania nawet w niskich temperaturach. Wykonanie fundamentu budynku z wykorzystaniem pali śrubowych zdecydowanie oszczędza czas i pieniądze.